Imieniny:
25.06.2010

Zakończenie roku akademickiego 2009/2010 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Zakończył się kolejny 8 już semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze UTW podsumowali rok akademicki 2009/2010 imprezą plenerową oraz niniejszym tekstem:

WIWAT AKADEMIA !!!! WIWAT PROFESORES!!!!

Czy ktoś ma tu jakieś wąty, że Uniwersytet poszerza nasze horyzonty?
Buduje przyjaźnie, wiedzę poszerza - to nasz drugi dom, to intelektualna twierdza.
To kuźnia mózgów, którym UTW nie pozwala się starzeć, tu wszystko może się jeszcze zdarzyć.
Poznaliśmy już Berlin, Brukselę, a przed nami jeszcze stolic wiele.
A kto z nas wiedział, że możemy się zmierzyć z obcymi językami?
Dopiero teraz wiemy, że możemy być poliglotami.
Niektóre tylko panie odkryły w sobie artystyczne powołanie. A wziąwszy do ręki pędzle i akwarele pod okiem artysty malują wiele.
Zachęcam was, zamawiajcie u nich pejzaże, portrety, karykatury i obrazy martwej natury. Długo nie wierzyłam, że i ja dam radę i coś namaluję, ale mówię wam jaką radość czuję, gdy trzymam pędzel w ręce. A gdyby tak się zdarzyło, że UTW pracownię malarską by nam stworzyło? To superowo by było!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystkie zajęcia są słuszne i piękne. Ale jak by to było, gdyby na jogę czasu nam nie starczyło? A więc w piątek na dobry początek ćwiczymy: skośne i proste brzucha, wciągamy brzuszki, wypinamy tyłeczki, napinamy łydeczki. A komu znudziło się stanie na nogach, to w piątki staje na głowie. Piątkowe ćwiczenia fizyczne kończymy zawołaniem: "Bądźmy silni ciałem i mocni duchem"!!!!! Nie mamy co ukrywać, że największe nasze wyzwanie, to komputer. Tyle już wiemy, że tam diabeł nie siedzi i cyrografu nie pisze. Ale nasza wiedza jest zbyt mała ,by się np. na randkę umówić. Toteż nasza uniwersytecka wiara wciąż by chciała tę wiedzę pogłębiać. Dziś dziękujemy wszystkim, którzy tę piękną ideę działań edukacyjnych wśród ludzi trzeciego wieku wspierają i którym dobro nasze leży na sercu.
Tekst: Nina Paul

Przygotował Referat Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sport, który prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Radą Programową.