Imieniny:
28.08.2018

Wizyta Premiera Morawieckiego w Śliwicach

W czwartek 23 sierpnia Premier Mateusz Morawiecki odwiedził leżące w powiecie tucholskim Śliwice. Okazją do tego były inwestycje na terenie powiatu tucholskiego realizowane przy wsparciu środków rządowych, do których zalicza się m.in. wizytowana przez niego ulica Konwaliowa.

"Sytuacja w gospodarce doprowadziła do tego, że możemy przeprowadzić największą w historii III Rzeczpospolitej inwestycję, falę inwestycji w drogi lokalne, takie jak te tutaj w Śliwicach w Borach Tucholskich” powiedział Premier. Dodał też, że rozmawiał z władzami Śliwic o inwestycjach na następne lata. W swoim przemówieniu mówił on także o zrównoważonym rozwoju naszego kraju, którego podstawą są nie tylko wielkie miasta, ale także tereny wiejskie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz nie omieszkał przedstawić Prezesowi Rady Ministrów włodarzy Powiatu Tucholskiego. Starosta Tucholski Michał Mróz i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik bezpośrednio z ust Premiera usłyszeli wyrazy najwyższego uznania za zarządzanie służbami w czasie ubiegłorocznego kryzysu i za skuteczność w wysiłkach zmierzających do przywrócenia normalności oraz do likwidacji strat w Powiecie Tucholskim spowodowanych przez zeszłoroczną nawałnicę.

Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch dziękował za rządowe wsparcie, podkreślając, że realizacja wielu zadań inwestycyjnych byłaby niemożliwa bez rządowego dofinansowania.

WRLiFE