Sezon na bezpieczne dachowania i zderzenia

Symulator dachowania oraz symulator zderzeń – dzięki tym urządzeniom, które 3 listopada dotarły do Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej, można będzie w bezpieczny sposób przekonać się, jak istotne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa w razie kolizji lub wypadku na drodze.

Można też będzie dowiedzieć się, jak postępować w przypadku zagrożenia. Urządzenia zakupione przez  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi w ramach projektu „Powiat Tucholski zagrożenia widzi, na nie reaguje, przeciwdziała i społeczeństwo edukuje” będą służyły na terenie całego naszego powiatu a nawet poza nim. Certyfikat uprawniający do obsługi urządzeń otrzymały przeszkolone osoby z TCEZ, policji, straży pożarnej, starostwa powiatowego, ZAZ i PCPR.