14.06.2010

Rozstrzygnięcie konkursu Kolorowy Powiat

10 czerwca w Tarnowskich Górach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród miejscowym laureatom konkursu "Kolorowy Powiat" zorganizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Starostwo Powiatowe w Tucholi. Przedstawicielami miejscowego Starostwa byli Józef Korpak - Starosta Tarnogórski oraz Andrzej Fiała - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego, zaś nasze władze powiatowe reprezentował Wicestarosta Tucholski Tadeusz Zaborowski.

Konkurs "Kolorowy Powiat" adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych
z terenów obu powiatów. Jego reguły były proste - młodzież zainteresowana udziałem w artystycznych zmaganiach musiała pokolorować obrazki z książeczki wydanej przez partnerski powiat. Propozycja spotkała się z dużym odzewem ze strony najmłodszych mieszkańców powiatów - do organizatorów dotarło aż 600 prac!

Wystawa wyróżnionych prac.

Starosta Tarnogórski, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego oraz Wicestarosta Tucholski wręczyli nagrody za poszczególne miejsca, jednakże nagrodzeni zostali też autorzy prac wyróżnionych. Pierwsze miejsce zajęła Alicja Gad (15 lat), drugi był Łukasz Hahn (14), zaś trzecie miejsce przyznano Miłoszowi Bichalskiemu (14). Wyróżnieni zostali: Magdalena Dziuk(15), Rafał Zuber(14) i Roch Ogiński(13).

Wicestarosta Tucholski wręcza jedną z nagród.

Nagrodzonym z obszaru Powiatu Tucholskiego upominki wręczone zostaną w lipcu w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich. Młodzi artyści z obu powiatów będą mieli okazję wymienić doświadczenia, gdyż właśnie
w lipcu laureaci z Tarnowskich Gór przybędą do Tucholi wraz z opiekunką Jadwigą Knop. W Powiecie Tucholskim pierwsze miejsce zajął obrazek Agnieszki Grudziny (8 lat). Drugie miejsce zajął Mikołaj Borzyszkowski (12), trzecie – Dagmara Kamińska (11). Wyróżniono: Julię Lutoborską (8), Paulinę Tyde (8) oraz Dorotę Gackowską.

Autor : Agnieszka Grudzina

Autor : Mikołaj Borzyszkowski

Autor : Dagmara Kamińska

Autor : Paulina Tyde

Autor : Dorota Gackowska

Autor : Julia Lutoborska

Przygotował : Referat Promocji.