15.10.2019

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 14 października w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi.

Spotkanie to było przede wszystkim okazją do wręczenia Nagród Starosty Tucholskiego, aktów mianowania nauczycielom, którzy w tym roku zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego oraz gratulacji z okazji zdobycia Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrody Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości uhonorował  przedsiębiorców, którzy wspierają szkoły, przyjmując uczniów na praktyki.

Podziękowania nauczycielom za serce, trud pracy pedagogicznej oraz życzenia satysfakcji z wykonywanego zawodu, społecznego uznania oraz sił i wytrwałości w tej niełatwej ale dającej wiele radości pracy składali Michał Mróz Starosta Tucholski (w imieniu Zarządu Powiatu Tucholskiego) oraz przedstawiciel związków zawodowych Pan Edmund Rząska – Prezes Zarządu Oddziału ZNP.

W uroczystości udział wzięli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat tucholski.

Całą uroczystość uświetnił występ uczennic z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.