02.06.2010

Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne w ramach projektu „Borowiacy w teatrze życia”

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Tucholi zorganizowało Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne, w których udział wzięło ok. 900 dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Tucholskiego. Przemarsz ulicami miasta prowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych i Powiatu Tucholskiego.

Tym razem igrzyska zorganizowane zostały w ramach projektu „Borowiacy w teatrze życia” współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy zawodów wzięli udział w różnych konkurencjach lekkoatletycznych oraz sprawnościowych.
W ogólnej klasyfikacji najlepszą gminą została Gmina Tuchola. Wszystkie gminy w ogólnej klasyfikacji otrzymały puchary oraz sprzęt sportowy, a uczestnicy upominki w postaci słodyczy.
Przyjazna atmosfera oraz słoneczna pogoda sprzyjały rywalizacji fair play. Impreza odbyła się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, gdzie większość dyscyplin tradycyjnie sędziowali pracownicy Starostwa.

Przygotował: Referat Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu

WYNIKI Z XI POWIATOWYCH IGRZYSK SPORTOWO-REKREACYJNYCH Z DNIA 28.05.2010 r.