08.11.2017

POWIATOWE SZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2016/2017

8 listopada 2011 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyło się uroczyste podsumowanie igrzysk sportowych szkół ponadgimnazjalnych w sezonie 2016/2017 oraz rozgrywki w piłkę ręczną.

Imprezę poprowadził pan Henryk Zieliński nauczyciel wychowania fizycznego w ZSLiT, który równocześnie koordynuje całością igrzysk. W zawodach wzięły udział szkoły Powiatu Tucholskiego tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkól Licealnych i Technicznych, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Tucholska Szkoła Realna i Technikum Leśne. W klasyfikacji ogólnej poszczególne miejsca zajeli:

I miejsce ZSLiT

II miejsce ZSLiA

III miejsce TL

IV miejsce ZSO

V miejsce TSR

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach wywalczyły dla swoich szkół nagrody w postaci sprzętu sportowego, które wręczył przedstawicielom szkół Michał Mróz Starosta Tucholski. Konkurencje w jakich uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w kategorii chłopców i dziewcząt to m. in. biegi przełajowe, piłka ręczna, kręgle klasyczne, piłka siatkowa, piłka halowa, tenis stołowy, piłka nożna oraz mityng lekkoatletyczny.

Po wręczeniu nagród odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej dziewcząt w szkołach ponadgimnazjalnych. Wyniki są następujące:

I miejsce ZSLiT

II miejsce ZSLiA