Imieniny:
20.09.2011

Powiat Tucholski nominowany do nagrody

Kapituła Konkursu Odkrywca 2011 przyznała 15 września nominacje do wyróżnienia przyznawanego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W kategorii "INWESTYCJA SPRZYJAJĄCA ROZWOJOWI TURYSTYKI" wśród najlepszych projektów znalazły się "Borowiackie Szlaki" realizowane przez Powiat Tucholski, a w kategorii "PROMOCJA TURYSTYCZNA REGIONU" nominowane jest Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie”.

Znalezienie się w gronie trzech najlepszych projektów danej kategorii z terenu całego województwa jest już wielkim wyróżnieniem. Szczególnie cieszą więc dwie nominacje dla działań z terenu naszego powiatu - zarówno w kategorii inwestycji jak i w kategorii promocji. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w kategorii "Promocja Turystyczna Regionu" nagrodę otrzymał Powiat Tucholski za działania związane z utworzeniem Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie, a projekt "Labirynty Natury" znalazł się w gronie nominowanych do tego wyróżnienia. Można więc z dumą powiedzieć, że nasza aktywność na polu rozwoju turystyki jest zauważalna na poziomie co najmniej regionalnym.

Wyboru laureata w każdej kategorii dokona Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Uroczyste wręczenie dyplomów uznania odbędzie się 30 września br. podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą.

Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego przygotował Wydział Promocji