Imieniny:
21.05.2018

Powiat Tucholski dla rozwoju przedsiębiorczości

18 maja w Nakle Nad Notecią przedstawiciele Zarządu Powiatu Tucholskiego uczestniczyli w spotkaniu pt. ‘Strefa w każdej gminie’ zorganizowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Celem spotkania było omówienie możliwości otwierających się przed przedsiębiorcami dzięki wprowadzonym w prawie zmianom, dzięki którym inwestycje na terenie całego kraju będą mogły uzyskać preferencje takie jak ulgi i zwolnienia podatkowe zarezerwowane dotychczas jedynie dla specjalnych stref ekonomicznych.

Jest to szansa, szczególnie dla niewielkich samorządów, na terenie których dotychczas specjalna strefa nie powstała - takich jak obszar powiatu tucholskiego. Dlatego też na spotkaniu, na którym omawiano zapisy ustawy uzależniającej preferencje podatkowe od lokalizacji inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy, nie mogło zabraknąć Wicestarosty Tucholskiego Zenona Poturalskiego i Członka Zarządu Powiatu Jerzego Kowalika. Zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat mogą stanowić zachętę do wyboru naszego powiatu jako ciekawej lokalizacji, nie możemy więc zaprzepaścić takiej szansy rozwojowej. Spośród samorządów z terenu naszego powiatu na spotkaniu reprezentowana była także Gmina Śliwice, która już wcześniej rozważała utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej.

W spotkaniu uczestniczyli też m.in Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, pełnomocnik wojewody Paweł Bukowski i Wiceprezes Pomorskiej Strefy Ekonomicznej Paweł Lulewicz. Kolejnym krokiem w kierunku wdrażania nowych przepisów będzie bezpośredni kontakt z zainteresowanymi przedsiębiorcami, by ułatwić im wykorzystanie pojawiającej się szansy na rozwój.

Wydział Rozwoju LiFE