05.08.2019

Pomoc dla Powiatu Tucholskiego

26 lipca 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Starosta Tucholski Michał Mróz odebrał promesę z rąk Wojewody Kujawsko Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Dla powiatu tucholskiego jest to już kolejne wsparcie finansowe otrzymane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa na kwotę 900.000 zł obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1021C. W uroczystości wręczenia promes uczestniczył również poseł na Sejm RP Piotr Król. Oprócz Powiatu Tucholskiego promesy otrzymali też: Gmina Tuchola 700.000 zł na przebudowę drogi gminnej - ul. Bractwa Kurkowego w Tucholi oraz Gmina Cekcyn 1.600.000 zł na przebudowę drogi gminnej relacji Nowy Sumin – Cekcynek.

WRLiFE