Nowy las już rośnie

7 kwietnia Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller oraz Starosta Tucholski Michał Mróz przyłączyli się do akcji sadzenia lasu organizowanej przez Lasy Państwowe pod hasłem „1000 drzew na minutę”.

Na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica pod okiem Nadleśniczego Adama Wendy pracowali oni ramię w ramię z Wójtem Gminy Lubiewo Michałem Skałeckim, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej Dariuszem Goźlińskim, Komendantem Powiatowym Policji w Tucholi Wiesławem Gapą i wieloma innymi osobami, którym na sercu leży ochrona przyrody naszego powiatu. Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc.

Dla naszego powiatu lasy są szczególnie ważne, gdyż służą one nie tylko pozyskiwaniu drewna w ramach gospodarki leśnej prowadzonej przez Lasy Państwowe, ale także ochronie przyrody na obszarze Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie i cennych przyrodniczo obszarów NATURA 2000 (realizowanej przez Nadleśnictwa) oraz wypoczynkowi i turystyce.