20.12.2018

Michał Bucholz reprezentantem Powiatu Tucholskiego w Sejmiku Organizacji Pozarządowych

19 grudnia odbyły się powiatowe wybory reprezentanta naszego powiatu do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na prośbę Marszałka Województwa, Powiat Tucholski przeprowadził dwuetapową procedurę wyborów.

Przez trzy tygodnie można było zgłaszać kandydatów, a 19 grudnia odbyło się spotkanie, na którym przeprowadzono głosowanie. W tegorocznych wyborach rolę reprezentanta naszego powiatu organizacje powierzyły Michałowi Bucholzowi z Cekcyna. Gratulujemy i życzymy, by praca w Sejmiku NGO przyniosła mu satysfakcję i zaowocowała wieloma kontaktami prowadzącymi do wzmocnienia organizacji w naszym powiecie oraz na terenie całego województwa, jak też by służyła wzmocnieniu wpływu społeczeństwa obywatelskiego na regionalną administrację samorządową.

Przypominamy, że praca w Sejmiku Organizacji Pozarządowych jest zajęciem czysto społecznym, wymagającym poświęcenia zarówno wolnego czasu (spotkania odbywają się zazwyczaj w Toruniu), jak i środków finansowych (dojazdy nie są refundowane). Gremium to służy wymianie doświadczeń pomiędzy organizacjami z terenu całego województwa i stanowi naturalne zaplecze dla członków wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W poprzednich kadencjach Powiat Tucholski reprezentowany był w nim przez Sylwię Sobczak, Karola Gutsze (który pełnił też funkcje Przewodniczącego tego gremium) i Renatę Urban.