06.08.2019

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o przeciwdziałaniu ASF

W dniu 1 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie dotyczące przeciwdziałaniu zawleczenia na teren województwa kujawsko – pomorskiego i powiatu tucholskiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF.

Wspotkaniu uczestniczyli sołtysi z terenu powiatu tucholskiego oraz przedstawiciele instytucji, których zadaniami jest walka z ASF m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciele nadleśnictw. Głównym prelegentem był Pan Jerzy Dymek Wojewódzki Lekarz Weterynarii, który przedstawił zebranym aktualny stan związany z walką z wirusem ASF w Polsce, jak również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Istotnym elementem wystąpienia było przedstawienie zasad bioasekuracji w gospodarstwach rolnych. Pan Jerzy Dymek podkreślał również znaczenie w walce z ASF osób, które piastują funkcję sołtysa. Po spotkaniu zebrani otrzymali kilkanaście tysięcy materiałów informujących o ASF celem ich upowszechnienia w swoich sołectwach.

Informacja: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tucholi
Wprowadził: WRLiFE