Imieniny:
18.09.2017

Konstelacje po wakacjach – The show must go on!!!

Pomimo uszkodzeń infrastruktury turystycznej, częściowego zakazu wstępu do lasu czy konieczności usuwania strat po nawałnicy, która nawiedziła powiat tucholski, Bory Tucholskie nadal pozostały atrakcyjnym celem turystycznym.

Przekonali się o tym goście z Inowrocławia, którzy 16 września odwiedzili Górniczą Wioskę i Muzeum Borów Tucholskich, poznając historię i tradycje naszego regionu w ramach przygotowanej przez Powiat Tucholski oferty ujętej w akcji „Konstelacje po wakacjach”. Zamiast zwiedzania niedostępnego jeszcze Rezerwatu Cisów Staropolskich w Wierzchlesie goście zobaczyli straty spowodowane przez nawałnicę i posłuchali emocjonalnej opowieści Barbary Grontkowskiej, prezeski OSP Raciąż, o prowadzonej ofiarnie akcji ratowniczej. Jednym z omawianych aspektów był przewidywany negatywny wpływ zniszczeń na przyszłe dochody mieszkańców ze zbierania runa leśnego czy z turystyki. Dlatego też tak ważne jest pokazywanie, że nadal warto przyjeżdżać na wypoczynek w Bory Tucholskie – o czym zaświadczyć mogą zadowoleni goście z Inowrocławia.

Akcja Konstelacje po wakacjach zorganizowana została przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy współpracy lokalnych partnerów, w tym Powiatu Tucholskiego. Miała ona na celu przybliżenie mieszkańcom naszego województwa najciekawszych jego zakątków. Finansowanie kampanii reklamowej i kosztów organizacyjnych zapewnił Urząd Marszałkowski w Toruniu, poszczególne atrakcje udostępnione były nieodpłatnie przez ich gestorów, a część wpłacanych przez uczestników środków przekazana została na pomoc poszkodowanym w nawałnicy.  

Kolejne okazje do poznawania cudów natury i kultury Borów Tucholskich stanowi cykl wycieczek pod hasłem "Bory Tucholskie dla Seniora" przeznaczonych dla osób w wieku 60+. Ich organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” przy wsparciu Powiatu Tucholskiego. Więcej szczegółów na stronie organizatorów oraz na serwisie Tickeo.pl na którym dostępne są bilety.

Wydział Rozwoju LiFE