Imieniny:
25.03.2019

Koła Gospodyń Wiejskich zapraszamy do wzięcia udziału w kulinarnej ''Bitwie Regionów''

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje kolejną edycję konkursu kulinarnego ''Bitwa Regionów'' dla Kół Gospodyń Wiejskich. Celem przedsięwzięcia jest promocja regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Reprezentacje Kół Gospodyń Wiesjkich przygotowuja regionalna potrawę w oparciu o właśną recepturę i rodzime produkty. Drużyna może składać się maksymalnie z trzech osób. Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi zakłada przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespły. Drużyny, które otrzymają największą ilość punktów z poprzednich etapów przechodzą do finału, który odbędzie się we wrześniu tego roku podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 31 marca br. za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do prezentowania różnorodności tradycji kulinarnych regionów. Wspólnie pokażmy, jak „Polska smakuje".

Regulamin konkursu

Więcej informacji można uzyskać pod adresami: www.kowr.gov.pl oraz www.bitwaregionow.pl

Informacja: Krajowy Ośrodek Wsprarcia Rolnictwa
Wprowadził: WRLiFE