27.03.2013

Kiermasz Wielkanocny już za nami

W niedzielę 24 marca odbył się coroczny Kiermasz Wielkanocny. Po raz kolejny zaprosiliśmy wystawców i odwiedzających do Książnicy Tucholskiej.

W kiermaszu, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tucholi uczestniczyli twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy, przedstawiciele: środowiskowego domu samopomocy, lokalnych stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz regionalni wytwórcy żywności.

Na stoiskach twórców ludowych można było nabyć haftowane obrusy, serwety, zakładki rzeźbione anioły, ptaszki. Rękodzielnicy zachęcali do kupna świątecznych ozdób, wiklinowych koszów. Odwiedzających zachwycały wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów biżuteria, kraszanki i stroiki.

Stoiska z żywnością kusiły w swojskim chlebem, wędzonym serem, ziołomiodami, syropem z buraka cukrowego.

Przygotował Wydział Oświaty Kultury i Zdrowia.