Inauguracja roku akademickiego w Tucholi

Inauguracja roku akademickiego na Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi rozpoczęła się tradycyjnie przemówieniem Rektora, doktora Krzysztofa Kannenberga.

Przypomniał on, że czerwcu minęło 15 lat od założenia tej uczelni. Jej założycielem było Towarzystwo Rozwoju Regionalnego „Promocja Borów Tucholskich”, którego członkami był Powiat Tucholski i wszystkie Gminy z terenu Powiatu. Od tego czasu uczelnia ma już ponad 1000 absolwentów. Wykształconych na niej leśników spotkać można w każdej z 16  Regionalnych  Dyrekcji lasów Państwowych w Polsce.  Kształci ona na kierunkach: leśnictwo, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, ekoturystyka zdrowotna. Jest też obecna w życiu regionu: w Tucholi działa Uniwersytet Pierwszego i Trzeciego Wieku, a w tym roku działalność rozpocznie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu Krajeńskim.

Po immatrykulacji nowych studentów nastąpiło wręczenie wyróżnień dla najlepszych studentów. Starosta Tucholski Michał Mróz przekazał najlepszej studentce z Powiatu Tucholskiego pióro Starosty Tucholskiego i bon upominkowy. Gratulujemy pani Magdalenie Hoppe z Bysławia, studentce trzeciego roku leśnictwa a zarazem pracownicy rektoratu  Wyższej Szkoły. Tegoroczna „łowczyni nagród”, jak nazwał ją Rektor, ze średnią ocen 4,88 zdobyła nagrody także w  innych kategoriach: najlepsza studentka z Gminy Lubiewo oraz najlepsza studentka na pierwszymszym stopniu leśnictwa.

Najlepszą studentką całej uczelni została Wioletta Grobelna  z drugiego stopnia leśnictwa, ze średnią 4,91. Na architekturze krajobrazu najlepsza była Oksana Kotras, a na inżynierii środowiska Grzegorz Cysewski .