28.08.2018

Bory Tucholskie w 'Regionie pełnym Lata'

27 sierpnia w TVP3 Bydgoszcz program „Region pełen lata” pełen był… Borów Tucholskich. Panie z różnych zakątków Powiatu Tucholskiego prezentowały to, na czym naprawdę się znają - a jest tego naprawdę wiele.

Mowa była o możliwościach spędzania wolnego czasu na łonie natury, o rozwijaniu własnych zainteresowań, o modzie na modę ludową – szczególnie w nowoczesnym wydaniu – ale też o przepisach na przepyszne dania. Motywem łączącym KGW z Lińska, panie z Klonowa i z Lubiewa oraz projektantkę Renatę Borowiecką-Gutsze z Adamkowa było umiejętne godzenie współczesności i oferowanej przez nią techniki z tradycją i ugruntowanymi w niej wzorcami. To bowiem jest wymóg tak zwanego zrównoważonego rozwoju, który czerpie z tego co było, by twórczo wykorzystać dawne wzorce do zaspakajania dzisiejszych potrzeb.

Zapraszamy do Powiatu Tucholskiego, w którym można osobiście porozmawiać z wszystkimi występujacymi w programie ekspertkami. Tych, którzy takiej możliwości nie mają zachęcamy do oglądania materiału udostępnionego przez TVP3 w Bydgoszczy w Internecie (w ostatnich blokach).

WRLiFE