18.05.2010

Borowiackie jadło znowu w Toruniu

Borowiackie jadło smakuje wszędzie, także w Toruniu. Już po raz drugi zaproszono nas na imprezę promującą fundusze europejskie: w zeszłym roku byliśmy na Drzwiach Otwartych RPO, w tym roku na konferencji dotyczącej wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

Konferencja pod hasłem „Człowiek - najlepsza inwestycja” odbyła się 14 maja na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Uczestniczyło w niej ponad 300 osób z całego Województwa, których szybko skusiły wspaniałe zapachy docierające ze stoiska zorganizowanego przez Powiat Tucholski i Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tucholi przygotowały polewkę na maślance, mace borowiackie, pierogi, kluchy z kapustą i drożdżówkę z glancem. Pasieka borowiacka „Barć” Państwa Brachowskich częstowała pysznym miodem, który doskonale smakował ze swojskim chlebem od Heleny Pałkowskiej z Krzywogońca. Nie zabrakło także wiejskiego masła, smalca i ogórków. Regionalnemu poczęstunkowi towarzyszyła oferta turystyczna Borów Tucholskich: mapy, informatory, przewodniki, gadżety promocyjne.

Przygotował: Referat Promocji